Hliníkové dvere

Špičkové hliníkové dvere

Pre tých, ktorí neuznávajú kompromisy a kvalita, estetika a úspora energie je ich hlavnou prioritou ponúkamé prémiové hliníkové vchodové dvere, ktoré vyrábame z profilov popredného svetového výrobcu Schüco

1. Vchodové dvere – systém ROYAL S75
tvorí perfektnú symbiózu štýlového dizajnu a najvyššej kvality. Tak značne prispieva k tepelnej izolácii v rámci plášťa budovy a očarúva elegantným zaobleným profilovým pohľadom. To ešte nie je všetko, čo tento systém ponúka.

Energia
Osvedčený trojkomorový profil so stavebnou hĺbkou 85 mm zabezpečuje nadpriemerný izolačný výkon. Tak sa týmto systémom dosiahnu Uf hodnoty až do 2,0 W/m2K. Skratka “HI“ na označení produktu znamená “High Insulation“, čo sa dá preložiť ako “najvyššia tepelná izolácia“. Vidíte: tu je meno programom!

Bezpečnosť
Aj pri téme bezpečnosť sa nemusíte ničoho vzdať: plochý prah pre bezbariérové bývanie podľa normy DIN EN 18030 zaisťuje bezpečný a hladký prechod. Použitím špeciálnych kovaní a zasklení môžu byť pri dorazových dverách dosiahnuté požiadavky až po triedu odporu WK3. To je trieda, ktorú odporúča kriminálna polícia.

Komfort
Dorazové tesnenia a prestaviteľná tesniaca jednotka v oblasti prahu zaisťujú optimálnu ochranu proti počasiu a hluku. Tak sa môžete rozhodnúť pre rôzne spôsoby otvárania podľa Vašich osobných požiadaviek – môžete určiť, či sa jedno- alebo dvojkrídlové dvere budú otvárať dovnútra alebo von. S ďalšími elementami ako diaľkové ovládanie alebo odtlačok prsta zjednodušíte vstup do domu.

Dizajn
Zaoblený profilový pohľad Softline je vhodný predovšetkým pre štýlové renovácie dvier. Vďaka veľkému výberu rôznych farieb môžete popustiť uzdu Vašej kreativite a dať Vašim domovým dverám Vašu osobnú pečať. Zasklievacie lišty v najrôznejších prevedeniach Vám umožňujú individuálne stvárnenie. Skryté závesy a valcové závesy dvier završujú celkový harmonický obraz.

2. Vchodové dvere – systém ROYAL S70
patrí k štandardným systémom Schüco. Tu sa dozviete, prečo je tento systém tak často používaný a ktoré konkrétne výhody ponúka.

Energia
Tento systém sa vyznačuje excelentnou tepelnou izoláciou. O to sa stará spoľahlivý trojkomorový systém tepelne izolačných hliníkových profilov. Konštrukcia zabraňuje tvorbe kondenzátu na vnútornej strane dvier.

Bezpečnosť
Veľká stavebná hĺbka 70 mm zaisťuje ideálne upevnenie kovania, čo značne sťažuje neželané otvorenie prvku zvonku. Použitím špeciálnych kovaní a zasklení môžete zvýšiť ochranu proti vlámaniu. S vhodným vybavením tak môžu byť dosiahnuté požiadavky triedy odporu WK3. Tak budete o triedu vyššie, ako odporúča kriminálna polícia.

Komfort
Môžete si vybrať medzi rôznymi spôsobmi otvárania. Tak sa môžete rozhodnúť podľa individuálnych požiadaviek pre jedno- alebo dvojkrídlové systémy, ktoré sa otvárajú von alebo dovnútra. Použitím dvoch resp. troch vrstiev tesnenia a prestaviteľnou tesniacou jednotkou na päte dverí je zaistená optimálna protihluková ochrana a ochrana proti počasiu. To znamená pre Vás viac pokoja a menšie nároky na údržbu.

Dizajn
Máte ťažký výber: systém Royal S 70 je známy svojimi početnými možnosťami stvárnenia. Tak sa môžete rozhodnúť medzi rôznymi zaskleniami, výplňami, farbami (RAL-, metalické a efektné farby) a povrchovými úpravami a úplne individuálne stvárniť Vaše domové dvere. Skryté závesy završujú celkový harmonický obraz.

ODTLAČOK PRSTA a dvere sa otvárajú samy.

Možno to poznáte: jedného stresového dňa opustíte dom a zistíte, že ste si zabudli kľúč. Alebo ste ho založili a neviete ho rýchlo nájsť. To sú situácie, ktoré nikto nepotrebuje a ktoré Vás dokonca môžu vyjsť draho. Odložte tieto zbytočné problémy: s inovatívnymi uzamykacími systémami od Schüco.

Odtlačok prsta: dvere sa otvárajú akoby samy

Pri biometrickom čítacom systéme odtlačkov prsta jednoducho prejdite prstom cez termický čítací pás a dvere sa automaticky otvoria. Úspešná obsluha systému je vyhradená len pre určitú skupinu používateľov a ponúka preto okrem pohodlného prístupu do domu aj najvyššiu bezpečnosť proti neželaným návštevníkom. Keďže sa na čítacom páse nezanechajú žiadne odtlačky prsta, je manipulácia vylúčená.

3. Posuvné dvere ASS
Pre optimálne riešenie
Ak kladiete dôraz na vysoký dopad svetla a pôsobivú optiku: tento systém je mimoriadne vhodný pre veľké šírky otvárania s veľkoplošnými sklenými konštrukciami.

Energia
Práve pri veľkoplošných konštrukciách je tepelná izolácia mimoriadne dôležitá. Dobré, že Vám Schüco so zodpovedajúcim zasklením ponúka Ud-hodnotu pod 1,5 W/m2K Tak je úspora energie jednoduchá a investícia sa oplatí.

Bezpečnosť
Vysoká ochrana pred nárazovýn dažďom a bezpečnosť po triedu WK2 pri krídlach s hmotnosťou do 300 kg, ako aj oceľové koľajničky s dlhou životnosťou Vám garantujú dobrý pocit bezpečnosti medzi vlastnými štyrmi stenami.

Komfort
Plochý rámový profil je zasadený dookola ako rám a nízky prah zabezpečuje vysoký komfort. Ľahký a tichý chod posuvných elementov garantuje jednoduchú obsluhu od prvého dňa.

Dizajn
Dosiahnite maximálnu transparentnosť pomocou krídel so šírkou a výškou do troch metrov. Profitujte okrem toho z nového variantu krídla so Softline-kontúrou, ktorá vyžaruje jemnú elegantnú optiku. Aj vhodnú protihmyzovú ochranu dostanete ako posuvný element. Ten je nenápadne začlenený do celkového obrazu. Veľké krídlové pohľadové šírky, subtílne profilové pohľadové šírky od 180 mm a malý podiel rámu a vysoký podiel tabúľ vytvárajú harmonickú rámcovú architektúru, ktorá presvedčí aj Vás. Vďaka inovatívnej konštrukcii sa účinne zabráni deformácii rámu pri vysokých tepelných rozdieloch.

4. Schüco e-slide

E_Slide_Griff_K2
Otváranie, zatváranie, uzamykanie stlačením gombíka. So Schüco e-slide dosiahnete maximálny komfort pri obsluhe posuvných dverí: ľahký dotyk špičkou prsta – a už sa otvára, zatvára alebo uzamyká prechod na balkón, zimnú záhradu alebo terasu. Automatický pohonný systém je neviditeľne integrovaný do profilu krídla a je použiteľný pre posuvné a zdvižno-posuvné dvere.

Bezpečnosť
Zabudnite na kľučky alebo páky. Obsluha posuvných alebo zdvižno-posuvných dverí so Schüco e-slide prebieha pohodlne a bezpečne pomocou klávesnice na krídle, externého tlačidla v miestnosti alebo centrálneho riadenia budovy – a to tak ľahko, že je chybná obsluha prakticky vylúčená. Okrem toho ponúka Schüco e-slide maximálnu bezpečnosť vďaka"inteligen­tnému" softwaru: integrovaná ochrana ovči zaseknutiu okamžite otočí krídlo, ak narazí na prekážku ako napr. osoba alebo predmet. Vďaka infračervenému senzoru, ktorý je na želanie k dispozíci, môžeme prekážku ihneď rozoznať, akonáhle sa priblíži do daného rádia zariadenia.

Komfort
Čím ľahšie s dá pohybovať s posuvnými alebo zdvižno-posuvnými dverami, tým ľahší je život s nimi. Preto Schüco vyvinulo technológiu e-slide. Vďaka nej je možné plne automaticky, úplne bez fyzickej námahy, rýchlo a potichu pohybovať krádlami s hmotnosťou do 250 kg alebo prvky s maximálnou výškou a šírkou 3 metre. Ďalšie doplnkové funkcie, ako napr. štrbinové vetranie, Vám ponúkajú maximálny komfort.

Dizajn
A to najdôležitejšie na záver: technológia, ktorá je neviditeľná. Skrytý pohonný systém Schüco e-slide vytvára vďaka dizajnovému riešeniu bez kľučky opticky čisté vedenie línií pri elementoch otvárania. Aj pri farebnom stvárnení sa Vám nekladú žiadne hranice: povrchová úprava profilov môže mať zvnútra aj zvonku rôzne farby.

E_Slide_Element_K2e-slide160HI


Pre skupinu zákazníkov, ktorí hľadajú kvalitu za rozumnú cenu ponúkamé vchodové dvere vyrábané z profilov belgickej spoločnosti ALIPLAST.

Vchodové dvere – systém IMPERIAL

Popis konštrukcie:
Dverový systém Imperial je trojkomorový systém s prerušeným tepelným mostom.
Stavebná hĺbka profilu: rám 72 mm, krídlo 72 mm.
Prerušený tepelný most: Výrobcom zalisované, sklenými vláknami vystužené polyamidové mostíky; medzipriestor vyplnený polyuretánovou­ penou.

Zasklievacie a dorazové tesnenie:
EPDM tesnenia obojstranne po obvode rámu a krídla, bez spojov v rohoch. Výber profilov: Rôznorodé možnosti usporiadania, štíhle pohľadové šírky, variabilná výška prahu, rôzne možnosti delenia skla. Systémové skúšky: Odolnosť voči hnanému dažďu trieda 2A (dni otváravé) príp. 4A (von otváravé) podľa DIN EN 12208, Priepustnosť vzduchu trieda 1 podľa DIN EN 12207, Skupina namáhania A podľa DIN 18055.

Veľkosti otvorov: Šírka (max.): 2600 mm
Výška (max.): 2300 mm
Hmotnosť krídla (max.): 170 kg

Kovania:
Všetky varianty dostupných kovaní, s antipanikovou funkciou, cenovo výhodné dvojité uzamykanie pevného krídla, bezpečnostné zámky, 3-násobné zabezpečenie pre odolnosť voči násilnému vniknutiu v triede WK2 / WK3 podľa DIN V EN V1627

Výber z našich referencií:

Unicentrum,PO ICS Nitra dvere Ekopak dvere Liga proti rakovine3

Bezrámové zasklenie  – celosklenené dvere

Popis konštrukcie:
Stále obľúbenejšie sa stávajú bezrámové zasklenia – celosklenené dvere a k nim súvisiace celosklenené steny. Sú veľmi elegantné predovšetkým v kancelárskych priestoroch, kde oddeľujú jednotlivé kancelárie.