Hliníkové okná

Pre tých ,ktorí neuznávajú kompromisy a kvalita, estetika a úspora energie je ich hlavnou prioritou, ponúkame prémiové hliníkové okná, ktoré vyrábame z profilov popredného svetového výrobcu Schüco. Na tie najlepšie hliníkové okná používame profilové systémy AWS 75.SI alebo AWS 75 BS. HI s vynikajúcimi parametrami súčiniteľa prechodu tepla až Uf = 1,4 W/m2.K a stavebnou hĺbkou 75 mm.

profil-okna-aws-75-big8x6
Schüco okná AWS 75.SI disponujú neodškriepiteľnými výhodami hliníka ako materiálu: dlhá životnosť, stabilita a robustnosť, úzke subtílne pohľadové širky ako aj rôznorodé možnosti stvárnenia – a to aj pri veľkoformátových oknách.

Energia
Energeticky úsporné okná Premium Schüco AWS 75.SI z hliníka Vám ponúkajú maximálnu úsporu energie a pomáhajú Vám znížiť náklady na vykurovanie. Vďaka hodnote Uf-od 0,9 do 1,6 W/m2K sme dosiahli najvyššiu hodnotu tepelnej izolácie, ktorá bola doteraz možná len pri plastových alebo drevených oknách. Tieto špičkové hodnoty sme dosiahli pomocou rozšírenej izolačnej zóny s penovým izolátormi, optimálnym stredovým tesnením ako aj pomocou nového princípu tepelnej izolácie v sklených drážkach.

Bezpečnosť
Stavebná hĺbka 75 mm nám umožnila zvýšiť bezpečnosť a vlastnú stabilitu okennej konštrukcie.

Vďaka skrytému kovaniu resp. kontrole uzamknutia pomocou kovania Schüco TipTronic môžete jednoduchým spôsobom ešte viac zvýšiť bezpečnosť Vášho domova. V závislosti od použitého kovania a zasklenia spĺňajú okná pri krídlach s dorazom požiadavky až po triedu odporu WK3.

Komfort
Dokonca aj veľkoformátové okná môžete bez problémov realizovať pomocou energeticky úsporného okenného systému Premium Schüco AWS 75.SI. Získate tak viac svetla a transparentnosti a zvýšite komfort Vášho bývania.

Aby sme prispôsobili komfort okien presne Vašim požiadavkám a potrebám, máte k dispozícii výber takmer všetkých bežných typov otvárania. Možnosť kombinácie so skrytým mechatronickým kovaním Schüco TipTronic ponúka najvyšší komfort ovládania pomocou elektrického otvárania, zatvárania a uzamykania okien – stlačením gombíka na okennej kľučke alebo cez Schüco ControlPanel.

Dizajn
Plošne zalícované profily krídel a rámov vytvárajú harmonickú vonkajšiu optiku so subtílnou pohľadovou šírkou od 67 mm. Na realizáciu Vašich individuálnych želaní ohľadom stvárnenia máte k dispozícii variabilný program kovaní a príslušenstva, ktorý spĺňa aj navššie požiadavky.

Schüco okná AWS 75.SI sú vďaka svojej stavebnej hĺbke len 75 mm mnohostranne použiteľné a je možné ich kombinovať s dverným programom Schüco. Ideálnym zasklením pre tieto okná sú izolačné 3-sklá s tzv. teplým dištančným rámčekom.


Schueco_BSHI
Mimoriadne elegantnú optiku okien bez viditeľných okenných krídel Vám ponúka vysoko izolačný hliníkový okenný systém Schüco AWS 75 BS.HI (Block System.High Insulation): vonkajší rám úplne prekrýva rám krídla a robí ho tak neviditeľným.

Tento atraktívny dizajnový variant, nazývaný aj blokové okná, ideálnym spôsobom podčiarkuje ľahký charakter kvalitných hliníkových okenných konštrukcií a svojim maximálne úzkym orámovaním vytvára priestor pre veľké a transparentné zasklenie.

Dizajnový systém blokových okien disponuje neodškriepiteľnými výhodami hliníka ako materiálu: dlhá životnosť, stabilita a robustsnoť, úzke subtílne pohľadové širky ako aj rôznorodé možnosti stvárnenia – a to aj pri veľkoformátových oknách.

Energia
S oknami Schüco AWS 75 BS.HI stavíte na vynikajúcu tepelnú izoláciu a ušetríte tak energiu aj vysoké náklady na vykurovanie. Výbornú priemernú hodnotu Uf-Wert – 1,8 W/m2K sme pri stavebnej hĺbke 75 mm dosiahli rozšírenou izolačnou zónou, inovatívnymi penovými izolátormi a optimálnym stredovým tesnením.

Bezpečnosť
Stavebná hĺbka 75 mm nám umožnila zvýšiť bezpečnosť a vlastnú stabilitu okennej konštrukcie.

Vďaka skrytému kovaniu resp. kontrole uzamknutia pomocou kovania Schüco TipTronic môžete jednoduchým spôsobom ešte viac zvýšiť bezpečnosť Vášho domova. V závislosti od použitého kovania a zasklenia spĺňajú okná pri krídlach s dorazom požiadavky až po triedu odporu WK3 – to by bola dokonca vyššia trieda ako tá, ktorú odporúča polícia ako bezpečnostný stupeň pre súkromné bytové domy.

Komfort
Dokonca veľkoformátové okná v prevední až do výšky podlažia môžu byť pomocou systému blokových okien Schüco AWS 75 BS.HI bez problémov realizované. Získate tak viac svetla a transparentnosti a zvýšite viditeľne komfort Vášho bývania.

Ďalšie plus pre Váš komfort: optimálne tesniace systémy v okennom profile zaisťujú okrem dobrej tepelnej izolácie aj vysoký stupeň protihlukovej ochrany a ochrany pred vplyvmi počasia – aby ste cítili doma naozaj dobre.

Aby sme prispôsobili komfort okien presne Vašim požiadavkám a potrebám, máte k dispozícii výber takmer všetkých bežných typov otvárania. Možnosť kombinácie so skrytým mechatronickým kovaním Schüco TipTronic ponúka najvyšší komfort ovládania pomocou elektrického otvárania, zatvárania a uzamykania okien – stlačením gombíka na okennej kľučke alebo cez Schüco ControlPanel.

Dizajn
Pomocou dizajnových hliníkových okien Schüco AWS 75 BS.HI môžete Vašu domovú fasádu stvárniť s mimoriadne estetickou „bezrámovou“ optikou zasklenia so skrytými okennými krídlami. Ďalšou výhodou je: v kombinácii s pevným zasklením bez prvkov otvárania vytvára systém blokových okien jednotnú optiku. Tento okenný systém je ideálny aj pre kombináciu s prvkami fasády.

Variabilný program kovaní a príslušenstva Vám ponúka individuálne možnosti stvárnenia.

Ideálnym zasklením pre tieto okná sú izolačné 3-sklá s tzv. teplým dištančným rámčekom.


Pre skupinu zákazníkov, ktorí hľadajú kvalitu za rozumnú cenu ponúkamé okná vyrábané z profilov belgickej spoločnosti ALIPLAST. Na výrobky určené do exteriéru, kde je postačujúca tepelná vodivosť podľa materiálovej normy 2.1, používame profily Imperial, ktorý má súčineľ prechodu tepla rámu Uf= 2,2 – 2,3 W/m2.K. a stavebnú hĺbku 65mm.

Na výrobky určené do exteriéru s požiadavkami na najvyššiu tepelnú izoláciu podľa materiálovej normy 1.0, používame profily Superial (stavebná hĺbka 75 mm) alebo Superglide (stavebná hĺbka 116–181 mm).

Ideálnym zasklením pre tieto okná sú izolačné 3-sklá s tzv. teplým dištančným rámčekom.