Plastové okná

Základným aspektom kvality našich plastových okien sú popri sklách najvyššej akosti a prvotriednych kovaniach sú predovšetkým špičkové profily nemeckých firiem REHAU a ALUPLAST. Vieme Vám preto ponúknuť širokú škálu profilových systémov. Od triviálnych až po tie najkomplikova­nejšie. V každom segmente sa profily vyznačujú vysokou spoľahlivosťou, dômyselnou, ale pri tom jednoduchou konštrukciou, vysokou pevnosťou a farebnou trvácnosťou.

Spoločnosť AWINDOR s.r.o. Vám predstavuje produktovú radu kvalitných plastových okien, z ktorej si môže vybrať každý zákazník :

1. INTERNORM KF 500

KF500

Plastové okno INTERNORM KF 500 ktoré získalo ocenenie Plus X Award: NAJLEPŠÍ PRODUKT ROKU 2013 má vynikajúce parametre a unikátny dizajn a je naším top produktom.

Výborná tepelná izolácia s Uw až 0,61 W/m²K

Perfektná zvuková izolácia 35 – 46 dB

Bezkonkurenčný a inovatívny systém kovania I-tec

Dizajnovou zaujímavosťou je krídlo s profilovaným rámom v ukončenej celosklenej optike

Nepriehliadnuteľná úzka pohľadová šírka – 80 mm

Stavebná hĺbka 90 mm

Systém trojitého tesnenia

2. INTERNORM KF 410 Home Pure

KF 410 home pure

Plastové okno INTERNORM KF 410 Home Pure je najobľúbenejšie a najpredávanejšie okno z našej kolekcie okien zn. Internorm. Je to určite vďaka výborným vlastnostiam a prijateľnej cene.

Tepelná izolácia s Uw až 0,62 W/m²K

Zvuková izolácia 34 – 45 dB

Pohľadová šírka – 113 mm

Stavebná hĺbka – 90 mm

Už v štandarde skryté kovanie

Trojitého tesnenia

3. INTERNORM KV 440

KV440

Plastové okno INTERNORM KV 440 je inovatívne okno, ktoré má tieniacu techniku – žalúziu alebo roletku, vloženú medzi izolačné 3-sklo a vonkajšie sklo. Vďaka tomu má sklo výborné zvukovo-izolačné a tepelno izolačné vlastnosti. Tieniaca technika umiestnená pre izolačné sklo chráni Váš domov pred prehrievaním v lete a pritom nemáte dodatočné náklady s montážou exteriérových žalúzií.

Tepelná izolácia s Uw až 0,64 W/m²K

Zvuková izolácia 39 – 45 dB

Pohľadová šírka – 118 mm

Stavebná hĺbka – 93 mm

Už v štandarde skryté kovanie

Trojitého tesnenia

4. INTERNORM KF 410 Ambiente

KF410 ambiente

Plastové okno INTERNORM KF 410 Ambiente je okno pre tých, ktorý pred strohými a rovnými líniami modernej architektúry uprednostňujú tradičný viac rustikálny štýl. Ale čo sa týka technických parametrov nemajú tieto okná o nič horšie vlastnosti. Porovnajte:

Tepelná izolácia s Uw až 0,62 W/m²K

Zvuková izolácia 34 – 45 dB

Pohľadová šírka – 113 mm

Stavebná hĺbka – 90 mm

Už v štandarde skryté kovanie

Trojitého tesnenia

5. AWINDOR Premium

AWINDOR Premium

AWINDOR Premium je okno zo 6-komorového systému novej generácie GENEO stavebnej hĺbky 86 mm, ktorý je vyrobený z unikátneho materiálu RAU-FIPRO, ktorý pri bežných rozmeroch nevyžaduje oceľové výstuže. Je zárukou vysokej kvality a dlhej životnosti aj pri najvyššom namáhaní. Štandardne je dodávané s izolačným trojsklom Ug=0,6 W/m2.K , s kovaním s 2 bezpečnostnými bodmi. Je to moderné okno s výbornými tepelnoizolačnými, zvukovoizolačnými a statickými vlastnosťami vhodné aj do pasívnych domov, ktoré môže dosiahnuť parametre Uw= 0,73 W/m2.K,Rw= 47 dB.

Profil Geneo® vo svojej koncepcii je profilový systém s tromi tesneniami (stredové tesnenie) stavebnej hrúbky 86 mm a pohľadovej šírky 115 mm. Stavebná hrúbka 86 mm je v súčasnosti najlepšie riešenie z hľadiska spracovateľnosti, tepelnej izolácie a statiky pri optimálnom pomere ceny a kvality. Samotný profil je zložený z dvoch materiálov – celá vnútorná konštrukcia je z inovačného materiálu RAU-FIPRO® a na povrchu sa nachádza osvedčený hladký povrch z PVC, ako na všetkých doterajších REHAU profilových systémoch, čo má za dôsledok jednoduché čistenie, môže sa normálne kašírovať, lepiť, prípadne lakovať.

Použité kovanie je bezpečnostné celoobvodové SIEGENIA AUBI so striebornou antikoróznou úpravou štandardne dodávané s mikroventiláciou a poistkou proti pretočeniu.

O kvalite okien AWINDOR Premium svedčí aj skutočnosť že naša spoločnosť ich dodala a namontovala do pasívnych domov na východe Slovenska. O vysokej úrovni spracovania okna ,ale aj o veľmi kvalitnej montáži svedčia aj výsledky Blower door testu. Pozrite si nasledujúce obrázky:

Blower door test2 Blower door test4 Blower door test5 Blower door test6 RD KE mont.páska2

Súčiniteľ prechodu tepla Uf (rámu) štandardného rámu je 1,0 W/m2K; pri použití termomodulov je možné dosiahnuť Uf (rámu) od 0,85 až do 0,91 W/m2K a pri použití skla Ug = 0,5 W/m2K dosahuje okno až Uw = 0,72 až 0,73 W/m2K, čo spĺňa kritérium použitia v pasívnych domoch. Čím je obvodový plášť budovy lepšie izolovaný, tým menej energie spotrebujeme na vykurovanie interiéru. S energeticky efektívnymi oknami aktívne prispievate na šetrenie životného prostredia. Napríklad, keď si zoberieme ako základ drevené / plastové okno zo 70-tych rokov (Uw cca 3,0 W/m2K) a nahradíme ho novým oknom GENEO (Uw = 0,8W/m2K), ušetríme 1 299 litrov vykurovacieho oleja, čo je 974 eur (Nemecko), hlavne však životné prostredie odľahčíme o 3 507 kg CO2. Jedinečná stabilita umožňuje štíhle pohľadové šírky, a tým väčšie plochy skla. Tým ešte dodatočne docielime solárne energetické zisky. Z dôvodu stavebnej hrúbky profilu je možné bez problémov zaskliť izolačné trojská až do hrúbky 53 mm, čo sa stáva v dnešnej dobe čoraz žiadanejším. Novo vyvinuté tvary tesniacich profilov uľahčujú otváranie a zatváranie okien. Komfort bývania zvyšujú aj vynikajúce zvukovo izolačné vlastnosti. Triedu zvukovej izolácie TZI 4: Rw = 42 dB je možné dosiahnuť so sklom s Rw = 40 dB a TZI 5: Rw = 47 dB so sklom s Rw = 50 dB.

Geneo_energ_stitok Geneo_i3 Geneo_i4 Geneo_i5 Geneo_i6 Geneo_i8

6. AWINDOR Štandard

AWINDOR Standard
AWINDOR Klasik

Chcete plastové okno s ktorým nebudete mať žiadne starosti. Ktoré sa dá bez problémov zatvoriť a otvoriť. Výborne tesní aj po rokoch, lebo má vymeniteľné tesnenie. Stále dobre vyzerá a ani po rokoch nezmení farbu. Ušetrí Vám peniaze za kúrenie a vydrží vám a budete s ním spokojný počas mnohých zím. Nech sa páči – Awindor Standard.

Je okno z 5-komorového systému so stavebnou hĺbkou 70 mm a to EURO 70– hranatý dizajn S dvojitým vymeniteľným tesnením čiernej farby, štandardne z izolačným dvojsklom Ug=1,1 W/m2.K . Odporúčame použiť izolačné trojsklo Ug= 0,8 W/m2.K. Použité kovanie s 2 bezpečnostnými bodmi . Predstavuje optimálny štandard tepelnej izolácie a stability. Použitý plastový materiál je vyrábaný v Nemecku, je vysoko mrazuvzdorný, s dlhou životnosťou, odolný proti vplyvom počasia, stálofarebný. Profily vo farbe drevodekorov sa dodávajú na farebných nosičoch.

Statickú a dynamickú stabilitu zabezpečujú originálne výstužné profily z pozinkovanej ocele hrúbky 1,5– 2 mm.
Kovanie je používané bezpečnostné celoobvodové SIEGENIA AUBI so striebornou antikoróznou úpravou štandardne dodávané s mikroventiláciou a poistkou proti pretočeniu.

Výhody

Brillant_i4 Brillant_i5

7. AWINDOR Klasik

Plastové okno, ktoré nestojí veľa peňazí, ale nie je najlacnejšie zo všetkých. Pretože viete, že čo je veľmi lacné nemôže byť zároveň aj dobré. Hľadáte poctivé plastové okno z nemeckých profilov, vyrobené na Slovensku, ktoré Vám bude bez problémov slúžiť dlhé roky ? Našli ste ho – Awindor Klasik.

Je okno z 5-komorového systému ALUPLAST IDEAL 4000 stavebnej hĺbky 70 mm, hranatých tvarov, izolačným dvojsklom Ug=1,1 W/m2.K s Al dištančným rámčekom. Použitý plastový materiál špeciálne upravený tvrdený plast, vyrábaný v Nemecku, je vysoko mrazuvzdorný, s dlhou životnosťou, odolný proti vplyvom počasia, stálofarebný. Profily vo farbe drevodekorov sa dodávajú na bielych nosičoch.

Statickú a dynamickú stabilitu zabezpečujú originálne výstužné profily z pozinkovanej ocele hrúbky 1,5– 2 mm. Použité kovanie je bezpečnostné celoobvodové od nemeckej spoločnosti Winkhaus so striebornou antikoróznou úpravou štandardne dodávané s mikroventiláciou a poistkou proti pretočeniu .

Brillant_i6 Brillant_i7