Geniálne okno - Geneo okno

geneo-home

GENEO okno je zárukou vysokej kvality a dlhej životnosti aj pri najvyššom namáhaní. Je to moderné okno s vynikajúcimi tepelnoizolačnými, zvukovoizolačnými a statickými vlastnosťami vhodné aj do pasívnych domov, ktoré môže dosiahnuť parametre Uw= 0,73 W/m2.K a Rw= 47 dB.

Profil Geneo® vo svojej koncepcii je profilový systém s tromi tesneniami (stredové tesnenie) stavebnej hrúbky 86 mm a pohľadovej šírky 115 mm. Stavebná hrúbka 86 mm je v súčasnosti najlepšie riešenie z hľadiska spracovateľnosti, tepelnej izolácie a statiky pri optimálnom pomere ceny a kvality. Samotný profil je zložený z dvoch materiálov – celá vnútorná konštrukcia je z inovačného materiálu RAU-FIPRO® a na povrchu sa nachádza osvedčený hladký povrch z PVC, ako na všetkých doterajších REHAU profilových systémoch, čo má za dôsledok jednoduché čistenie, môže sa normálne kašírovať, lepiť, prípadne lakovať.

Použité kovanie je bezpečnostné celoobvodové so striebornou antikoróznou úpravou štandardne dodávané s mikroventiláciou a poistkou proti pretočeniu.

RAU-FIPRO® – Špičkový materiál na okná s budúcnosťou

  1. Neprekonateľne stabilný

RAU-FIPRO® – stelesnený high-tech s inovačnou materiálovou receptúrou. Maximálna stabilita profilového jadra vnáša do systémov okenných profilov úplne nové dimenzie. S materiálom RAU-FIPRO® nemusíte na zachovanie obvyklých statických vlastností používať žiadne prídavné armovanie.

  1. Jedinečne inovačný

RAU-FIPRO® je výsledkom viac než šesťdesiatročného kompetentného vývoja a inovačného potenciálu firmy REHAU. Novinku odvetvia charakterizuje špičkový vláknový kompozitný materiál, ktorý profilovému jadru poskytuje maximálnu stabilitu. Po leteckom priemysle a po autách Formuly 1 vláknové kompozitné materiály vnášajú vysoké výkony aj do konštrukcie okien.

  1. Vysoká kvalita

Najlepšie východiskové materiály a vysoké požiadavky na spracovanie sú zárukou vynikajúcej kvality a dlhej životnosti profilov z RAU-FIPRO®. Aj pri najvyššom namáhaní.

  1. Ultrastabilný pre budúcnosť

GENEO® – vízia ultrastabilného okenného profilu bez oceľovej výstuže sa stala realitou. Konštrukcia profilu, dovedená k dokonalosti, ponúka spoločne s vysoko technicky vyspelým materiálom RAU-FIPRO® bezkonkurenčné výhody pri výrobe. Spevnené skrutkovacie kanály s prídavným priečnym vystužením IVS (integrovaný výstužný systém), zabezpečujú výbornú stabilitu. Skúškami bola potvrdená trieda odolnosti proti vlámaniu 2 bez prídavného oceľového vystuženia.

  1. Jedinečná tepelná izolácia

S hodnotou súčiniteľa prechodu tepla až do úrovně Uf = 0,85 W/m2K je GENEO® zárukou najvyššej tepelnej izolácie a vo svojej triede je tento systém absolútne jedinečný. A to aj pri nízkej pohľadovej šírke 115 mm. Pri použití zodpovedajúcich skiel sú okná z profilov GENEO® vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy.

  1. Geniálne úsporný

GENEO® umožňuje hospodárne skladovanie a výrobu, manipulácia je vzhľadom k jeho až o 40 % nižšej hmotnosti výrazne jednoduchšia.

Je nezávislý na cenách oceli. Má nový koncept tesnení s jednotným tvarom tesniacich komôr na vonkajšej strane krídla a rámu. Hĺbka zasklievacej drážky 66 mm je vhodná pre zasklenie izolačným trojsklom až do hrúbky 53 mm.

Tento inovačný profilový systém poskytuje aj nové možnosti v rozmeroch, ktoré doteraz nebolo možné zrealizovať. Až 90 % bežných riešení v bielej farbe je možné spraviť bez použitia oceľovej výstuže, napr. balkónové dvere s výškou 220 cm a šírkou 100 cm krídla, s použitím lepenia skla – bez zhoršenia tepelnej izolácie je možné vyrobiť balkónové dvere s výškou 230 cm a šírkou 110 cm krídla. V prípade, že sa použije oceľová výstuž, je možné dosiahnuť doteraz nedosiahnuteľné veľkosti – napr. balkónové dvere s výškou až 260 cm a šírkou 130 cm, a tým poskytnúť architektom a investorom väčšie možnosti pri moderných veľkých preskleniach.

Súčiniteľ prechodu tepla Uf (rámu) štandardného rámu je 1,0 W/m2K; pri použití termomodulov je možné dosiahnuť Uf (rámu) od 0,85 až do 0,91 W/m2K a pri použití skla Ug = 0,5 W/m2K dosahuje okno až Uw = 0,72 až 0,73 W/m2K, čo spĺňa kritérium použitia v pasívnych domoch. Čím je obvodový plášť budovy lepšie izolovaný, tým menej energie spotrebujeme na vykurovanie interiéru.

S energeticky efektívnymi oknami aktívne prispievate na šetrenie životného prostredia. Napríklad, keď si zoberieme ako základ drevené / plastové okno zo 70-tych rokov (Uw cca 3,0 W/m2K) a nahradíme ho novým oknom GENEO (Uw = 0,8W/m2K), ušetríme 1 299 litrov vykurovacieho oleja, čo je 974 eur (Nemecko), hlavne však životné prostredie odľahčíme o 3 507 kg CO2. Jedinečná stabilita umožňuje štíhle pohľadové šírky, a tým väčšie plochy skla. Tým ešte dodatočne docielime solárne energetické zisky. Z dôvodu stavebnej hrúbky profilu je možné bez problémov zaskliť izolačné trojská až do hrúbky 53 mm, čo sa stáva v dnešnej dobe čoraz žiadanejším.

Novo vyvinuté tvary tesniacich profilov uľahčujú otváranie a zatváranie okien. Komfort bývania zvyšujú aj vynikajúce zvukovo izolačné vlastnosti. Triedu zvukovej izolácie TZI 4: Rw = 42 dB je možné dosiahnuť so sklom s Rw = 40 dB a TZI 5: Rw = 47 dB so sklom s Rw = 50 dB.

Bezpečnosť bývania zvyšuje dosiahnutá trieda odolnosti proti vlámaniu (WK2), ktorá sa dosiahla bez pridanej oceľovej výstuže pri zachovaní optimálnych tepelnoizolačných vlastností. Bez problémov sa dá dosiahnuť aj ochrana proti vlámaniu WK3.

AWINDOR Premium
geneo image_A AWINDOR Premium geneo image_okno