Zimné záhrady

Svetlo, vzduch a kontakt s prírodou sú základné potreby človeka. Zaisťujú nám dobrý pocit. S vlastnou zimnou záhradou môžete tieto potreby nasledovať počas celého roka. Vytvára pohodlnú a príjemnú atmosféru a prináša do domu viac svetla a pohody.

Tak si môžete úplne zblízka vychutnať špecifickú krásu každého ročného obdobia bez toho, aby ste cítili napríklad chlad alebo vlhkosť. Vychutnajte si jar a jeseň aj pri chladne a daždi a oddajte sa najkrajšej zimnej idylke bez toho, aby ste mrzli.

Ponúkame Vám kompletný servis pri projektovaní a realizácii zimných záhrad. Navrhneme Vám nielen tvar a vzhľad zimnej záhrady, ale aj jej vybavenie nábytkom a v spolupráci so záhradným architektom Vám navrhneme aj výzdobu vhodnými rastlinami. A s radosťou a precíznosťou Vám všetky projektované zámery aj zrealizujeme.

Schüco zimné záhrady sa skladajú z rôznych, perfektne vzájomne zladených komponentov. Vďaka tejto rozmanitosti môže byť zimná záhrada prispôsobená individuálnemu štýlu Vášho domu. Tepelné a vlhkom podmienené zaťaženia vyžadujú konštrukčné prvky z kvalitných materiálov. S tepelne izolačnými profilmi a zasklením najvyššej kvality zodpovedajú zimné záhrady Schüco

profil-okna-aws-75-big8x6ram-okna-aws-60-big8x6Schueco_BSHIE_Slide_Element_K2E_Slide_Griff_K2e-slide160HI

Optimálna klíma aj v lete
Napriek rozšírenému názoru nespotrebujú zimné záhrady dodatočnú vykurovaciu energiu. Práve naopak: dopadajúce slnečné svetlo sa premení na teplo, napríklad sa vyhrejú dlaždice. Toto teplo nemôže znova uniknúť cez plášť zasklenia. Tak vznikne skleníkový efekt, ktorý značne zmenšuje potrebu externého dodania tepla cez konvenčné vykurovacie zariadenia. Aby nebola zimná záhrada v lete prehriata, ponúka Schüco mnohostranné možnosti tienenia: systémy roliet a žalúzií, Schüco posuvné okenice ako aj markízy, ktoré sú perfektne zladené s modulmi zimnej záhrady. S automatickými systémami vetrania zaistíte príjemnú vnútornú teplotu pri vysokých vonkajších teplotách. K tomu máte ešte k dispozícii veľký výber foremných strešných okien.

Dobre chránené
Aby ste sa v zimnej záhrade cítili rovnako bezpečne ako v ostatných častiach domu, venovalo Schüco tejto oblasti produktov mimoriadnu pozornosť. So špeciálnymi profilovými sériami proti vlámaniu pre otváracie elementy v zimnej záhrade, s vysokoúčinnou technikou kovania a použitím zabezpečovacieho zasklenia je Vaša zimná záhrada efektívne chránená pred vlámaním a vandalmi.

Viac komfortu, viac obytného priestoru
Ako vidíte, je veľa dôvodov pre zimnú záhradu Schüco. Na jednej strane máte pohodlnú oázu v prírode, na druhej strane investujete do zvýšenia hodnoty Vašej nehnuteľnosti. A to najlepšie: pre zimnú záhradu Schüco sa vždy nájde miesto, napríklad zelená plocha pred obývačkou, premyslená terasa alebo spredu integrovaná miestnosť pri novostavbe. Je jedno, či sa rozhodnete pre malé riešenie alebo pre viacposchodovú zimnú záhradu, so zimnou záhradou Schüco si vychutnáte komfort bývania na najvyššej úrovni a budete profitovať z veľkoryso rozšíreného priestoru.

PO Max1PO Max2 ZZ Pusta D1ZZ PustaD2

Elegantne zakryté
Aj keď si “len“ želáte chránené miesto na sedenie v prírode, ponúka Schüco so svojimi strechami na terase to správne riešenie. Inak ako predtým často používané drevené pergoly, ktoré v spojení s tmavými prístreškami vytvárali nesympatickú a pochmúrnu atmosféru, rozjasňujú a presvetľujú strechy na terasu Schüco Vašu terasu. Na základe nadčasovo pekného dizajnu je strecha vhodná bez prechodu pre každú terasu a ponúka efektívnu ochranu proti dažďu a vetru ako aj dlhšie zvyšné teplo vo večerných hodinách.

Zimná záhrada Schüco CMC 50 – z každého hľadiska presvedčivá
So zimnou záhradou si vychutnáte okrem zvýšeného komfortu bývania dodatočným obytným priestorom a pekným dizajnom aj výhody ako úspora energie a bezpečnosť. Majte ohľadom energie, bezpečnosti, komfortu a dizajnu vysoké požiadavky, aby ste sa vo svojej zimnej záhrade cítili dobre. Tu ponúka systém zimnej záhrady Schüco CMC 50 (Conservatory Modular Construction) rozmanitosť konštrukcií a vybavenia, s ktorou perfektne zrealizujete Váš osobný sen o zimnej záhrade.

Energia
Už samotná zimná záhrada bez dodatočných komponentov ponúka skutočný energetický potenciál. Vysvetlenie je jednoduché: dopadajúce slnečné svetlo sa premení na teplo (napr. teplé dlaždice etc.), ktoré nemôžu znova uniknúť cez plášť zasklenia. Tak vznikne skleníkový efekt, ktorý značne znižuje potrebu externého dodania energie cez konvenčné vykurovacie zariadenia. Teplotný rozdiel medzi prostredím a interiérom je pri dome v zimnej záhrade menší. To zaisťuje ideálnu ochrannú zónu medzi vonkajšou a vnútornou klímou a zvyšuje energeticky úsporné pôsobenie cez deň a v noci – aj bez priameho slnečného žiarenia. Počas horúcich letných dní vzniká nebezpečenstvo prehriatia v zimnej záhrade. Tomuto problému sa môžete vďaka Schüco úspešne vyhnúť: zodpovedajúce systémy roliet a žalúzií, Schüco posuvné okenice ako aj markízy zabezpečujú, že prenikajúce slnečné žiarenie je značne zredukované.

Bezpečnosť
Samozrejme sa chcete cítiť bezpečne aj v zimnej záhrade, rovnako ako vo zvyšnej čast domu. A práve preto venovalo Schüco pri vývoji produktov mimoriadnu pozornosť tejto oblasti. Je to dôležitá súčasť bezpečnostného konceptu Schüco, vybaviť všetky elementy tak, aby zodpovedali Vašim požiadavkám na bezpečnosť. So špeciálnymi ochrannými profilovými sériami proti vlámaniu, vyrobenými pre otváravé elementy v zimnej záhrade, so zodpovedajúcou účinnou technikou kovania a použitím bezpečnostného zasklenia je Vaša zimná záhrada efektívne chránená pred vandalmi a vlámačmi.

Komfort
Ako vidíte, existuje veľa dôvodov, ktoré hovoria v prospech zimnej záhrady. Ale ako to vyzerá s Vašimi osobnými motívmi? Chcete mať prírodu okolo seba za každého počasia? Alebo potrebujete dodatočný pracovný a obytný priestor počas roka? So zimnou záhradou Schüco CMC 50 sa Vaše želania splnia: vychutnáte si komfort na najvyššej úrovni a budete profitovať okrem toho z veľkoryso rozšíreného priestoru.

Dizajn
Zaťaženie podmienené teplotou a vlhkosťou v zimnej záhrade vyžadujú premyslené konštruktívne opatrenia. S kvalitným systémo zimných záhrad Schüco CMC 50 stvárnite individuálne Vaše miestnosti na optimálnej systémovej báze.

Strecha2 MontažZZ2 MontážZZ4 Strecha MontažZZ1 MontazZZ3

Energeticky úsporné okná a dvere sú nevyhnutné pre dobrú tepelnú izoláciu. Najvyššia tepelná izolácia znižuje náklady na energiu, vedie zároveň ale k väčšej vlhkosti vzduchu a vyžaduje preto intenzívnejšie vetranie. Dôležité je najmä pravidelné vetranie, aby sa predišlo prevlhčeniu izbového vzduchu a aj možnej tvorbe plesní na stenách. Vetracie systémy Schüco Vás podporujú pri kontrolovanom vetraní a zaisťujú týmto spôsobom perfektnú bytovú klímu – aj keď ste dlhšie preč.

Energia
Strešné ventilačné okná zabezpečujú pohodlnú výmenu vzduchu a zabraňujú prehriatiu počas slnečných dní. Schüco VentoAir/VentoMat komfortné ventilátory pre zimné záhrady chránia pred prevlhčením Vašich miestností ako aj pred prehriatím vnútorného vzduchu. Zaisťujú kontrolovanú výmenu vzduchu bez toho, aby ste museli otvoriť okná.